Mobilność
Elementy z których składa się Altana zostały tak zaprojektowane, żeby bez problemu zmieściły się na skrzyni auta ciężarowego. Ich wymiary i ciężar pozwalają na załadowanie i rozładowanie przez pięcioosobową ekipę bez pomocy dźwigu. Dodatkowo, rozłożona Altana zajmuje bardzo mało miejsca - co znacząco obniża koszty składowania poza sezonem.
Transport - jeden kurs autem ciężarowym
Auto ciężarowe z przestrzenią ładunkową o wymiarach 7 x 2,4 x 2,7 m wystarczy, aby przetransportować kompletną Altanę w dowolne miesce - jednym kursem.
Montaż: 2 dni, 5 osób i podstawowe narzędzia
Konstrukcja Altany została tak pomyślana, że jej montaż nie wymaga specjalnych kwalifikacji ani narzędzi. Pięcioosobowa ekipa, wyposażona w podstawowe narzędzia budowlane, jest w stanie ustawić lub rozebrać obiekt w ciągu zaledwie dwóch dni. W sytuacjach awaryjnych, takich jak pokazana poniżej (zagrożenie silnym sztormem) całkowity demontaż może trwać ok. 5 godzin!
1. Pierwszy etap montażu obejmuje wypoziomowanie terenu i ułożenie legarów, na których spoczywa podłoga. Na legarach układana jest płyta OSB, na niej zaś wybrany rodzaj podłogi: mogą to być panele, deski, lub nawet ryflowane aluminium. Po zakończeniu układania podłogi ustawiany jest pierwszy element ściany.
2. Po ustawieniu wszystkich ścian w pozycji pionowej, ich szczyty są łączone tworząc stabilną konstrukcję. Jeszcze na ziemi zostaje zmontowana lekka, kratownicowa konstrukcja dachu, wykonana z aluminium.
3. Zmontowana konstrukcja dachu, wstępnie naciągniętą plandeką zamontowanym wentylatorem zostaje nasunięta na ustawione uprzednio ściany. Czynność tę może wykonać zaledwie 5 osób. Stelaż jest mocowany do ścian przy pomocy śrub. W wersji Classic mocowane są trójkąty w narożnikach, przeznaczone na grafikę reklamową.
4. Całość wieńczą prace wykończeniowe: zamontowanie instalacji wodnej i elektrycznej, wyposażenia baru, wentylacji i oświetlenia. Pozostaje ustawienie mebli i... przyjmowanie klientów!